Cimstone Özellikleri Neler ?

Çimstone, BRETON firmasına ait ileri teknolojik süreçle üretilir ve %93’ü kuvars, %7’si polyester reçine bağlayıcı ve pigmentlerden oluşur. Kuvars, Çimstone’a eşsiz sağlamlık ve dayanıklılık kazandırır. Kuvarsın bu sağlamlık büyüsünü kolayca bozamazsınız. 7 mohs sertliği ile elmas sertliğine oldukça yaklaşan kuvars sayesinde Çimstone, yüksek çizilme ve aşınma dayanımı gösterir; metal veya benzeri malzemelerle çizilmez. Böylece, Çimstone bankonun üzerinde ekmek tahtası olmaksızın kesme, doğrama işlemlerini rahatlıkla yapabilir, yemek hazırlarken bankonun tamamını çalışma alanı olarak kullanabilirsiniz. Çimstone, sevdiklerinize mutfaktaki maharetlerinizi göstermek için size özgür alanlar yaratır…”

Kuvarsın ışıltısı Kuvarstan oluşan Çimstone, doğanın armağanı kuvars mineralini günümüzün en son teknolojisiyle yeniden şekillendirir, yüzeylere renk ve ışıltı katar.
Farklı kullanımlar Banko, tezgâh, tezgâh üstü duvar/pano uygulaması, zemin, cephe, basamak gibi her tür yüzeyde kullanılabilen Çimstone masa, sehpa gibi dekoratif tasarımlarda da başarı ile uygulanır.

Şık ve özgün Birbirinden güzel renk ve doku seçenekleri ile Çimstone mutfak ve banyoların modern çizgisiyle mükemmel uyum sağlar.

Çizilmeye dayanıklı Doğadaki en sert mineral taşlardan biri olan kuvars, 7 mohs sertlik derecesi sayesinde Çimstone’a eşsiz sağlamlık ve dayanıklılık kazandırır. Çimstone, kuvarsın üstünlüklerini aynen yüzeylere yansıtır.

Hijyenik Çimstone, üzerinde mikro organizmaların üremesine izin vermez. Hijyenikliği LGA ve NSF tarafından onaylanmıştır.

Çevreye dost Doğal kaynakları korumaya odaklı ürün geliştirme anlayışı, üretiminde kullanılan yüksek teknoloji ve geri dönüşümden gelen ürün içeriği ile Çimstone çevre dostudur.

Kolay temizlenir Çimstone parlaklığını kuvarsın doğal ışıltısından alır. Kompakt yapısı sayesinde sıvı emmez,leke tutmaz. Basit bir bakım ve temizlikle ilk günkü görünümünü korur..”