Mekanik Dış Cephe Kaplama...

"Mekanik Ankrajlı Giydirme Cephe Kaplamaları" yapmaktayız. Mermer ve Granit taşları kullanılan ve modern cephe kaplama yönteminde, Profesyonel ve dinamik kadromuz ile projelerinizde taşeron firma veya Montaj ekibi olarak yer almaktayız..”

Mekanik cephe kaplama sistemi; Yapılarda sağır kısımlarında taşıyıcı alüminyum konstrüksiyonla birlikte uygulanır. Seramik cephe kaplama sistemi Yüksek aşınma ve darbe dayanımı, düşük su emme özelliği, leke tutmaması, kolay monte edilebilmesi, dış hava şartlarına dayanıklı olması, çok sayıda renk ve ebat seçeneğine sahip olması gibi özelliklerinden dolayı iç ve dış cephelerde tercih edilen malzemelerdendir.

Mekanik cephe kaplama montaj sistemi klipsli sistemle yapılır. Seramikler paslanmaz çelik görünür klipsler ve EPDM fitiller ile beraber taşıyıcı alüminyum profillere monte edilmek suretiyle uygulanan ekonomik ve güvenilir bir sistemdir. Her türlü ebatta kullanılabilir. cephe kaplama sistemi kullanıcılara avantajlar sunarken, renklerinin solmaması ve donma-çözünme etkilerine karşı dayanıklı olması, her türlü koşulda kullanılmasına olanak verir. Kültür taşları, doğal taşa göre hafiflik, satın alma ve uygulamada daha az maliyet, hızlı ve pratik uygulama, bakım maliyetinin olmaması gibi. Diğer bir alternatif uygulama şekli ise gizli klipsli sistemdir. Gizli klpisli sistemde Seramikler, arka yüzeylerine dört noktadan açılan kırlangıç kanallara takılan alüminyum klipsler yardımıyla taşıyıcı konstrüksiyona monte edilir..

Mekanik cephe kaplama sistemi ; Yüksek darbe dayanımı ve yüzey sertliği, leke tutmama su emme sıfır atmosferik koşullardan etkilenmeme gibi dış cephe kaplama malzemelerinde istenen performans özelliklerine sahip granit seramik karolar , doğal taş kaplama malzemelerine karşı olan hafiflik avantajı ile de birlikte , Çeşitli nitelikte taş malzemelerin duvar önüne serilen taşyününden sonra kendi özel konstrüksiyonu üzerine montajı yapılır..”